Ve hakkında karar verildi

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kayınbiraderi Yahya Birinci gözaltına alındı.

Evvelki gün toplumsal medya hesabından yaptığı yayında AKP’ye yönelik sert kelamlar sarf eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan’ın kayınbiraderi Yahya Birinci gece saatlerinde İstanbul Üsküdar’daki konutundan gözaltına alındı.

Halk TV’den Can Coşkun’un haberine göre; Birinci’nin söz süreçleri için İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gdolayıldüğü ve elektronik eşyalarına el konduğu öğrenildi.

NE DEMİŞTİ?

Toplumsal medya canlı yayınında konuşan Birinci, cürüm örgütü başkanı Sedat Peker ismine yazılan ‘Reis’ müziğini söylemiş oldukten daha sonra, “Bu ülkede siyasette namus kalmamış. Gelip beni alsın o namussuzlar. Haydi gelsin alsınlar konuşalım. Artık boğazımıza geldi. Bana niye dokunmuyorlar? Patlayacak işleri diye… Allahınız, kitabınız yok mu sizin? Bizi idam edecek haliniz yok” sözlerini kullanmıştı.

Bir kullanıcının, “Recep Tayyip Erdoğan seni aldırır” demesine Birinci, “İnşallah aldırır. esasen beni aldırmasını bekliyorum. Zira yanındakiler ihanetçi kardeşim. Mektup verdim ulaştırmadılar, dokümanlar bende sabit. Seçim vakti sesleri çıkar, çıkarsa tabi. bu biçimdea kadar oldukçatan sesini kesecekler bu gidişle.” yanıtını vermişti.