Tartışmanın ardından iki Demokrat milletvekili daha Biden hakkındaki endişelerini dile getirdi

Suzan

New member
Rhode Island Demokratı Senatör Sheldon Whitehouse, Başkan Biden'ın eski Başkan Donald J. Trump'a karşı yürüttüğü tartışmadaki zayıf performansı karşısında şaşırdığını ve “dehşete düştüğünü” belirterek, Bay Biden ve kampanyasından mevcut durumu hakkında açıkça konuşmasını istedi.

Mart ayında Biden'ı seçimlerde Trump'ı yenmek için “tek seçeneğimiz” olarak savunan Whitehouse, Providence'taki bir televizyon kanalı olan WPRI'ye verdiği röportajda endişelerini dile getirdi ve Biden'ı “hiç” böyle bir durumda görmediğini söyledi.

Whitehouse Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Diğer birçok insan gibi ben de oldukça dehşete düşmüştüm” dedi ve “başkan ve ekibinin durumu hakkında açık olmasını ve bunun sadece onun şu anki durumu değil, gerçek bir anormallik olduğunu” istediğini de sözlerine ekledi.

Ann Arbor'un da dahil olduğu yoğun Demokrat bir bölgede yaşayan Michigan Demokrat Temsilcisi Debbie Dingell, Whitehouse'un endişelerini yineledi. Bayan Dingell, Biden kampanyasını, liderlerinin “stratejilerine sadık kalacakları” ve başkan hakkındaki endişeleri gidermek için bir tür röportaj veya basın toplantısı düzenlemeyi düşünecekleri yönündeki haberler nedeniyle eleştirdi.

Dingell, CNN'e verdiği röportajda “Bir röportaj bunu değiştirmeyecek” dedi ve ekledi: “Kampanyanın insanları dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu arada, kampanyanın bizi dinlemesi gerektiğini düşünüyorum.”

Şöyle devam etti: “Seçimlerin nasıl kazanılacağını biliyorum. Benim stratejim her zaman bilgi sahibi olmak ve insanların ne söylediğini bilmek.”

Biden ekibi yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bu, Biden ve onun yeniden seçim kampanyasından endişe duyan bir Demokrat dalgasının son tepkisiydi. Kampanya ve Biden'ın müttefikleri, tartışmanın ardından partiyi ve zengin bağışçılarını saran paniği kontrol altına almaya çalıştı. Demokrat milletvekilleri Pazar günü cumhurbaşkanını savunmak ve destekçilerine güvence vermek için toplandılar.

Ancak Bayan Dingell ve Bay Whitehouse'un Pazartesi günkü yorumları, Biden'ın Ağustos ayında yapılacak Demokrat aday belirleme toplantısı öncesinde dört yıl daha görevde kalmaya uygunluğuna ilişkin soruların devam ettiğini gösterdi.