Rize’de sokak röportajında Erdoğan’ın kelamları sorulunca… Yanıtlayan gözaltına alındı, mikrofonu tutan tabire çağrıldı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Rize’de ‘Sokak Kedisi’ Youtube kanalına yapılan röportajda muhabirin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dünyanın en büyük 10 iktisadı ortasına gireceğiz” ne düşünüyorsunuz sorusunda karşılık veren E.A Savcılık tarafınca gözaltına alındı. E.A ‘nın “Saçmaladığını düşünüyorum” tabirleri kabahat sayıldı.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke iktisadını nasıl batırdığını hepimiz görüyoruz. Bügün doğmamış çocuğun rızkını bile yediklerini görüyoruz” diyen E.A konuşmasının akabinde gözaltına alındı. 30 yaşında olduğunu ve hala işssiz olduğunu tabir eden E.A , “Olduğum memlekette iş imkanı külfetli. Ben 30 yaşındayım, niye çalışamıyorum ki? Şu anda bekarım ben, bu işssizlikte nasıl evlenecek, bir yuva, bir hayat kuracağım” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Rize Vilayet Lideri Saltuk Deniz hususla ilgili toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşmda “Rize’de AKP ‘yi eleştirmek iktisat berbat demek, işssizim demek etrafa sahip çıkmak taş ocaklarına karşı çıkmak hata. Bugünde Sokak Kedisi Youtube kanalında açıklama yapan E.A gözaltına alındı. Yeniden bugün biri erkek başkası kız olan iki çocuklarını taciz eden anne ve üvey babaları mahkeme tarafınca özgür bırakıldı” diyerek E.A’nın gözaltına alınmasına reaksiyon gösterdi.

SOKAK KEDİSİ MUHABİRİ EBRU UZUN SÖZE ÇAĞIRILDI

Evrensel’den Doğancan İlek’in aktardığına nazaran, Sokak Kedisi Youtube Kanalı Muhabiri Ebru Uzun, Pazar Savcılığı talimatı ile tabire çağırıldı. Uzun, toplumsal medya hesabından “Arkadaşlar söze gidiyorum” diyerek duyurdu. Sokak Kedisi resmi Twetter hesabından yapılan paylaşımda ise “Sokak Kedisi kanalı ile, halkın gerçek sesini duyurmak için çıktığım bu yoldan geri dönmeyecek, şimdiye kadar halkın attığı sessiz çığlığın mikrofonu olmaya devam edeceğim. Sevgilerimle…” denildi.

Geçen günlerde de sokak röportajında iktidarın iktisat siyasetini eleştiren Mehmet Ali Sancaktutan isimli yurttaş Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret argümanıyla söze çağrılmıştı.