Polislere beddua edince gözaltına alındı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kontrol sırasında durdurulan arabadaki yolcu Bahadır D., 17 gün ağır bakımda kaldıktan daha sonra hayata tutunan polis memuru Aydın Yılmaz’a ve koronavirüsten hayatını yitiren polis memuru Mustafa Dönmez’i hatırlatarak, beddua etti. Gözaltına alınan Bahadır D., polis merkezine gdolayıldü.

Olay, saat 23.30 sıralarında Orhanlar Mahallesi Anıt kavşağında meydana geldi. Kontrol yapan polis takımları, Gökhan K. idaresindeki 67 TT 198 plakalı arabası durdurdu. Gökhan K.’nın yapılan alkol testinde 1.97 promil alkollü olduğu tespit edildi. Gökhan K., süreçler için polis merkezine gdolayılürken arabada bulunan Bahadır D. ise aracın kendisine ilişkin olduğunu argüman etti. Polis memurları, Bahadır D.’ye arabanın otoparka çekileceğini söylemiş oldu. Arabanın anahtarlarını vermek istemeyen Bahadır D., haber vermesiyle kontrol noktasına gelen eşi tarafınca da ikna edilemedi.

GÖZALTINA ALINDI

Bahadır D., geçen 18 Nisan’da koronavirüs niçiniyle ömrünü kaybeden polis memuru Mustafa Dönmez’e ve vazifeli polis memurlarına hakaret ettiği nedeni öne sürülerek polis merkezine gdolayılmek istendi. Bahadır D., grup aracına bindirilmedilk evvel, “Ben size bir şey demedim. Yalnızca Mustafa Dönmez’in de sizin de Allah belanızı versin dedim” dedi.

Şikayetçi olan polis memuru Aydın Yılmaz, Mustafa Dönmez ile birlikte çalışırken Kovid-19’a yakalanmış ve 17 gün ağır bakım, 6 gün servis ve yaklaşık bir hafta konutundaki tedavisinin akabinde bakılırsavine geri dönmüştü. Alkollü olan Bahadır D.’nin hakaretlerini duyanlar şahit olarak tabir vermek üzere polis merkezine gitti.