Odatv yazmıştı… ‘Pandora’nın kutusu açıldı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Organize cürüm örgütü başkanı olduğu argümanıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker‘in 2 Mayıs 2021‘de başladığı görüntülerin yankıları sürüyor.

Peker’in görüntülerinde bahsetmiş olduğu kara para aklama hatasından hakkında tutuklama sonucu bulunan ve yurt dışına kaçan SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz da konuşmaya başladı.

ODATV YAZDI

Odatv, birtakım AKP’lilerle
ve Külliye‘deki birtakım isimlerle de bağlantıları olduğu sav edilen Korkmaz‘ın 11 Haziran’da “Ben de tripot önüne geçeceğim” iletisi verdiğini yazmıştı.

EVVEL ALTAYLI’YA TELEFON

Odatv’nin haberinin akabinde evvel Habertürk muharriri Fatih Altaylı‘yı arayan Korkmaz “Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Zira ben hayatımda bu biçimde utanç verici, bu biçimde rezil bir tehdit görmedim” diyerek Veyis Ateş’le konuşmasını anlattı.

Altaylı, Korkmaz’ın elinde tüm bu savlarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası üzere sevdiği bir gazeteciye daha evvel dinlettiğini aktardığını da kaleme aldı.

YILMAN TOPA GİRDİ

Altaylı’nın yazısının akabinde Habertürk müellifi Sevilay Yılman da “Veyis Ateş’in o ses kaydında ne var?” başlığıyla bugün bir yazı kaleme aldı.

Yılman yazısında şu sözleri kullandı:

“Tabii ki Sedat Peker’in bir görüntüsünde gündeme getirdiği otelinde beleş kalan, aylık paraya boğduğu gazeteciler ve Habertürk Kümesi bünyesinde çalışan Veyis Ateş ile ilgili tezleri da tek tek sordum.

Bir sürü gazeteci ile ilgili bir sürü şey anlattı ve sonunda da; “Veyis Ateş beni alenen tehdit etti ablacığım ve bunun da kaydı var” dedi.”

Sezgin Baran Korkmaz
‘ın “anlatamaya” devam etmesi bekleniyor…

PANDORANIN KUTUSU

Korkmaz’ın da ortalarında bulunduğu 19 bireye geçen yıl sonu İstanbul merkezli dört vilayette düzenlenen operasyonun akabinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er, çarpıcı bir savda bulunmuştu.

Cengiz Er, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Pandoranın kutusu açılıyor. Sezgin Baran Korkmaz operasyonu Türk medyasının da kirli çamaşırlarını ortaya dökecek. Korkmaz’ın boğazdaki yalısının kapısını aşındıran, Bodrum’daki otelinde parasız tatil yapan ve ceplerini dolduran kerli ferli gazetecilerin ipliği pazara çıkacak” tabirini kullanmıştı.