İşe gitmek için konuttan çıktı, bu hale geldi

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Sarıyer’de işe gitmek için meskenden çıkan 25 yaşındaki Hatice Ağır’a, sokak köpekleri saldırdı. Etraftakiler tarafınca kurtarılan genç kız, “Bir anda koşmaya başladılar. Beni yere düşürdüler. daha sonrasını hatırlamıyorum” dedi.

İstanbul Sarıyer’de geçen cumartesi sabahı yaşanan olay şöyleki meydana geldi;

Hatice Ağır, işe gitmek için meskenden çıktı. Lakin meskeninin bulunduğu sokağın başına geldiğinde sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Kollarıyla yüzünü müdafaaya çalışan Ağır, köpekler tarafınca yerde sürüklendi. Çığlıklar üzerine konutlarından koşanlar, ellerine aldıkları sopalarla köpekleri uzaklaştırarak, genç bayanı kurtardı. Köpeklerin kolundan, omuzundan, bacaklarından ve parmağından ısırarak yaraladığı Hatice Ağır, yakınları tarafınca Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gdolayıldü.

“BİR ANDA…”

Yaşadığı şoku çabucak hemen atlatamayan Hatice Ağır, “İşe gidiyordum, bir anda köpeklerin üzerime geldiğini gördüm. Bir anda koşmaya başladılar. Koşmak istedim lakin ayaklarıma dolandılar, biri bacağımı ısırdı, oburu parmağımı ısırdı, beni yere düşürdüler. daha sonrasını epey hatırlamıyorum, yüz üstü düştüm, darbe aldım. Yüzümü muhafazaya çalıştım. Kolumu parçaladılar. Bacaklarımı ısırdılar. Komşular sopalarla gelip kovaladı. Hastanede müdahaleler yapıldı” dedi.

“SOKAKLARDA YÜRÜYEMİYORUZ”

Sokak köpeklerinin daima birilerine saldırdığını tabir eden Ağır, “Belediyeye müracaat ettik, Sarıyer Belediyesi’nin barınağının olmadığını, hiç bir şey yapamayacaklarını, alsalar bile 15 gün daha sonra yeniden sokaklara bırakmak zorunda olduklarını söylemiş olduler. Artık sokaklarda yürüyemiyoruz, köbir fazlacaluğundan. Birkaç gün evvel komşumuz art bacağından ısırıldı. Dün bir komşumuz daha aradı, onun oğlunu da yürürken bir anda arttan gelip ısırmış. Enişteme de saldırmışlar. Daima oluyor lakin hiç bir şey yapmıyorlar” diye konuştu.

“ÜÇ GÜNDÜR ATAMIYORUM BUNU İÇİMDEN”

Köpeklerin genç bayana saldırmasına şahit olan Nazmiye Çiçekli, “Çığlık duyduk, yataktan fırladık. Kızım, ‘Anne kızı öldürüyorlar, yetiş’ dedi. Sekiz köpek, kızı bizim konutun oradan alıp caminin oraya kadar sürükledi. Kimi bacağından saldırıyor, kimi kolundan. Çaresiz kaldım, çığlık attım, komşulara seslendim. Üç gündür atamıyorum bunu içimden. Biz de hayvanseveriz lakin meskeninde besleyip sokağa salanlara ben hayvansever demem. Köpek besliyorsan alıp, bahçende beslersin, alıp sokaklara bırakmakla köpek beslenmiyor. Benim de köpeğim vardı fakat bu biçimde bir caniliğe kimse göz yumamaz. Bu kız kurtuldu lakin bir gün kurtulamayan tahminen torunumuz, eşimiz olabilir. Çaresiz bir insan olabilir. Ne yapılması gerekiyorsa daima birlikte yapalım” halinde konuştu.

Sokak köpeklerinin daha evvel de kendisine saldırdığını kaydeden Fahriye Demir ise, “İşe gidiyordum, sol diz kapağımın gerisinden ısırdı. Dizüstü çöktüm. Gerimi döndüm, diğer bir köpek de havlayarak geliyor. Beşerler köpekleri kovaladı. Ben hala aşılarımı yaptırıyorum” dedi.