Hürriyet gerçek Sedat Peker’i bıraktı… “Çakma”sının peşine takıldı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Tüm Türkiye organize hata örgütü başkanı olduğu savıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker’in görüntülerini konuşuyor. Peker’in birinci görüntüsünün üzerinden yaklaşık bir buçuk ay geçerken birfazlaca argümanı haberlere mevzu oldu.

DEMİRÖREN SESSİZ

Peker’in Demirören kümesiyle ilgili bilhassa Ziraat Bankası tezleri epey konuşulmuştu. Kredi konusunda Demirören kümesi sessizliğini korurken Hürriyet Gazetesi baskını dahil biroldukça sav ile ilgili Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü ve müellifi Ahmet Hakan da sessizliğini sürdürüyor.

TAKLİDİNİ MAKSAT ALDI

Hakan bugünkü köşesinde Peker’in savlarına değinmezken görüntülerini taklit ederek Kanal İstanbul’a dikkat çeken oyuncu Sermiyan Midyat’ı maksat aldı.

Hakan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Sermiyan Midyat’ın Sedat Peker’i taklit ettiği görüntüsünü izledim.

*

Gülmedim. Düşünmedim. Tahammül bile edemedim. Yirmi beş saniyede kapattım. Oburu ismine utanarak…

*

Trafikte ambulansın peşine takılan uyanıklar var ya…

Kusura bakma ancak birebir onlar üzeresin Sermiyan Midyat.

Otur. Sıfır.”

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Sermiyan Midyat, Kanal İstanbul‘a ve müsilaj sıkıntısına dikkat çekerek Peker’in görüntüsünü taklit etmişti.

Peker üzere “Kardeşlerim” sözleriyle görüntüye başlayan ve “yoklama alan” Midyat profesörlerin ve bilim insanların Kanal İstanbul’a karşı olduğunu hatırlatarak “Doğayla oyun oynamayın” diye konuşmuştu.

Midyat “Vallahi yenileceğiz” sözlerini kullanarak İstanbul’u koruyalım davetinde bulunmuştu.