“Hileli seçimleri” ve diğer ifşaatları 6 Ocak tutanaklarından korumaya çalışmak

Suzan

New member
Yakın tarihli bir transkriptte komite, Beyaz Saray genelkurmay başkan yardımcısı Dan Scavino Jr.’ın başkanın damadı ve danışmanı Jared Kushner’a gönderdiği “POTUS istekleri” başlıklı bir e-postayı ortaya çıkardı.

“Merhaba Jared! POTUS aşağıdakilerin ticari markalarına/haklarına sahip olmak istiyor, kimi göreceğimi veya soracağımı bilmiyorum… Kiminle iletişime geçeceğimi bilmiyorum,” diyen e-postada iki terim kalın harflerle yazılıyor: “Amerika’yı Kurtarın PAC !” ve bir ünlem işareti ve “Sabit seçim!”

“Arkadaşlar – lütfen bunu en kısa sürede yapabilir miyiz?” diye yazdı Bay Kushner, isteği ileterek.

‘Hatırlamıyorum.’

Günlükler, müfettişler için zorlukları bir kez daha gösteriyor.

Bay Chesebro, kendini suçlamaya karşı Beşinci Değişiklik hakkını defalarca kullanırken, Bay Trump’ın yardımcılarından Molly Michael komiteye 100’den fazla kez 6 Ocak’taki olayları hatırlayamadığını söyledi.

Komite, aynı zamanda Bay Trump’ın istihbarat detayından sorumlu özel ajanı olan eski Beyaz Saray genelkurmay başkan yardımcısı Anthony Ornato ile benzer bir sorunla karşılaştı. Birden fazla tanığın panele anlattığı önemli anları hatırlamadığını söyledi. Bay Ornato, “Başkan’ın Kongre Binası’na olası bir taşınmasıyla ilgili herhangi bir konuşma hatırlamıyorum,” diye ifade verdi.

Komite, Bay Ornato ile Beyaz Saray yardımcısı Cassidy Hutchinson arasındaki – ifadeleri zaman zaman çelişkili olan – onun bahsettiği 6 Ocak olaylarından bazılarını hatırlamasını destekleyen metin mesajlarından alıntılar yayınladı. Haberlerde, daha önce olduğu gibi Bay Trump’ın Kongre Binası’na bizzat gitmekten bahsettiğini ve Bay Ornato’nun yorumuna yanıt verdiğini paylaştı.

Trump, sahte seçim planına doğrudan karıştı.

Cumhuriyetçi Ulusal Komite Başkanı Ronna McDaniel’e göre, Bay Trump kişisel olarak sahte seçim beyannamesine karıştı. Bayan McDaniel, Bay Trump’ın onu, eski başkanın iktidarda kalması için bir yol gösteren, artık rezil bir notu kaleme alan avukat John Eastman ile tanıştırdığı bir seçim sonrası telefon görüşmesini anlattı.

Bay Eastman, dedi, ardından komitenin Trump kampanyasına “bu seçmenleri toplamasına” yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu hissettiğinden bahsetti.

stephanie lai raporlamaya katkıda bulundu.