CHP’li lidere sopalı akın

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Aydın Didim Belediye Lideri A. Deniz Atabay ve şahsî avukatı akşam yemeğinin akabinde kahve içtiği sırada atağa uğradı.

Argümana bakılırsa, D-Marin Didim Marina da bulunan Key-f Restaurant & Cafe’de ferdî avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Didim Belediye Lideri A. Deniz Atabay, yemek daha sonrası kahve içtiği sırada yaşlı bir kişinin restorana girmesin çabucak akabinde 4 kişinin saldırısına uğradı. Ellerinde beysbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi bir anda Belediye Lideri Atabay ve avukatına saldırdı. Atakta Lider Atabay ve avukatı kanlar ortasında kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

Olayın duyulmasının akabinde olay yerine emniyet güçleri sevk edilirken, Belediye lider yardımcıları ile epey sayıda belediye çalışanı olay yerine geldi. Lider Atabay ve şahsı avukatı sıhhat denetimi ve darp raporu için ilçedeki özel bir hastaneye gdolayıldü. Lider Atabay ve avukatının Didim’deki sıhhat denetiminin akabinde kendi imkanlarıyla ADÜ Tıp fakültesine denetim maksatlı gittikleri öğrenildi. İşyerinin güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri şüphelilerden birini yakalayarak göz altına alırken, öteki şüphelilerin yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.

“ÖZIŞIK’IN DA DAHİL OLDUĞU SÜREÇTE…”

Saldırıyı duyuran CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, şu sözleri kullandı:

“Ağabeyi Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu süreçte Gazeteci (!) Mehmet Özışık ve Didim’de yasa dışı otel-inşaat işleri yapan bir küme Didim Belediye Liderine kumpas kurmuşlardı. Bu küme, ruhsatsız oteli mühürleyen Bld. Lideri Deniz Atabay’a bu gece 15 kişiyi sopalarla saldırttı.”

“TÜM TAKIMLARLA LİDERİMİZİN YANINDAYIZ”

Olayın duyulmasının akabinde Didim’e gelen CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır Didim belediyesi önünde açıklamalarda bulundu. Çankır “Talihsiz bir haber aldık ve buraya intikal ettik. Didim Belediye Liderimiz Deniz Atabay’a, mefhum bir atak bilgisi aldık. Sıhhat durumu genel olarak uygun; Aydın Valiliği, Didim Kaymakamlığı, Vilayet Emniyet ve İlçe emniyet müdürlüğü yetkililerimiz gerekli çalışmaları yapıyorlar. Önümüzdeki saatlerde faillerin yakalanması da tarafımıza iletilecek. CHP olarak tüm takımlarımızla belediye liderimizin yanındayız. Bugüne kadar hiç bir yasa dışı işlere pabuç bırakmadık. Bundan daha sonrada bırakmayacağız” dedi.